Lions All-Star Basketball Team Rosters

Games to be played on July 9th at Bismarck Legacy High School and July 10th at the Fargo Civic Center

CLASS “A” BOYS

Chandler Albertson, Minot High

Kade Amundson, Bismarck Century

Kemal Hajric, West Fargo Sheyenne

Jake Kava, Fargo Shanley

Joe Pistorius, West Fargo

Danny Saville, Fargo Shanley

Ian Schafer, Bismarck High

Josh Sipes, Bismarck Century

Cam Steckler, Mandan

Trae Steckler, Mandan

Abdi Sufi, West Fargo

Zach Westphal, West Fargo Sheyenne

ALTERNATES

Debyn Johnson, Grand Forks Central

Jagger Miller, Devils Lake

Sam O’Keefe, Fargo South

Austin Wolf, Bismarck Legacy

COACHES

Darin Mattern, Bismarck Century

Tom Kirchoffner, West Fargo Sheyenne

CLASS “B” BOYS

Hart Andes, North Shore-Plaza

Garrett Bickett, Carrington

Andrew Christianson, Fargo Oak Grove

Derek Ferebee, Beulah

Luke Foertsch, Wyndmere-Lidgerwood

Wyatt Hanson, Stanley

Isaiah Kludt, North Shore-Plaza

Leyton Lang, Minot Our Redeemers

Kyler McGillis, St. John

Dalton Prouty, St. John

Jacob Rodin, Kenmare

Anthony Vetter, Minot Bishop Ryan

ALTERNATES

Kaedyn Hanson, Stanley

Tyler Hegg, Thompson

Hunter Sand, Dakota Prairie

Dominic Schuster, Midway-Minto

COACHES

Elliot Rotvold, Hillsboro-Central Valley

Jeremy Feller, Minot Bishop Ryan

CLASS “A” GIRLS

Tonya Dvorak, Bismarck St. Mary’s

Kierra Freih, West Fargo Sheyenne

Grace Geffre, Fargo Davies

Mariya Kinnebrew, Bismarck Century

Carly Kottsick, Fargo Davies

Alli McCoy, Minot High

Courtney Olson, Mandan

Bailee Otterness, Bismarck Century

Mary Sem, Fargo North

Whitney Thomas, Bismarck Legacy

Julia Vetter, Fargo Shanley

ALTERNATES

Gena Cornelius, Wahpeton

Courtney Lloyd, Valley City

Mackenzie Peterson, Valley City

Brenna Tschetter, Minot High

Kaitlyn Wanner, Bismarck St. Mary’s

COACHES

Ron Metz, Bismarck Century

Abby Thomas, Mandan

CLASS “B” GIRL

Sydney Anderson, Killdeer

Grace Benz, Kidder County

Alexis Bentz, Grant County

Anna Holen, LaMoure-Litchville-Marion

Emerson Hoornaert, Carrington

Stephanie Miller, North Star

Trae Murray, Killdeer

Taylor Reilly, Drayton-Valley-Edinburg

Taylor Roehl, Grant County

Amber Stevahn, Bismarck Shiloh Christian

Caitlyn Tveter, New Town

Jordyn Worley, Langdon-Edmore-Munich

ALTERNATES

Meggie Fischer, Bowman County

Abby Iverson, Stanley

Jadyn Pollert, Medina-Pingree-Buchanan

Danielle Schwanke, Benson County

Avery Sundeen, Watford City

Madison Uhlenkamp, Rugby

COACHES

Nicole Bentz, Grant County

Ashlee Viveros, Killdeer

Scott Kittell

Scott Kittell

Want to know more about Scott Kittell? Get their official bio, social pages & articles on 91 Classic Country KCJB! Read more

title

Content Goes Here