Lions All-Star Basketball Rosters

CLASS "A" BOYS

Chris Demuth, Grand Forks Central

Joe Jahner, Bismarck High

Jared Kallenbach, Jamestown

Christian Kuntz, West Fargo

Luke Lennon, West Fargo

Kiir Mabor, Fargo South

Treyton Mattern, Bismarck Century

Braeton Motschenbacher, Fargo Davies

Leif Nelson, Devils Lake

Julien Parisien, Turtle Mountain

Ben Schmidt, Bismarck St. Mary's

ALTERNATES

Braxton Bruer, West Fargo

Josh Darwin, Wahpeton

Brock Haugeberg, Watford City

Mitch Larson, Fargo Davies

Trey Weist, Mandan

Head Coach: Jacoby Lloyd, Jamestown

Assistant Coach: Darin Mattern, Bismarck Century

CLASS "B" BOYS

Dalton Albrecht, Grafton

Ben Bohl, Bishop Ryan

Mason Hedberg, Bishop Ryan

Seth Hetzel, Stanley

Austin Molan, Ellendale

Hayden Overby, Thompson

Cody Perkins, Mott-Regent

Cadyn Schwabe, Thompson

Michael Two Hearts, Dunseith

Luke Tupa, Larimore

Issac Undlin, Mohall-Lansford-Sherwood

ALTERNATES

Jesse Chase, Mandaree

Beau Feltman, Grafton

Trapper Jacobs, Turtle Lake-Mercer-McClusky

Jamison Kramer, LaMoure-Litchville-Marion

Chad Morsette, Beulah

Head Coach: Brandy George, Thompson

Assistant Coach: Brad Miller, Bismarck Shiloh Christian

CLASS "A" GIRLS

Taryn Dieterle, Valley City

Yasmina Dokara, West Fargo Sheyenne

Kennedy Harris, Mandan

Jalyn Helstad, Williston

Gabby Jung, Dickinson

Lily Keplin, Bismarck Century

Maggie Manson, West Fargo Sheyenne

Lindsey Peterson, Watford City

Mattea Vetsch, Devils Lake

Taylor Windjue, Devils Lake

Megan Zander, Mandan

Chris Demuth, Grand Forks Central

Joe Jahner, Bismarck High

Jared Kallenbach, Jamestown

Christian Kuntz, West Fargo

Luke Lennon, West Fargo

Kiir Mabor, Fargo South

Treyton Mattern, Bismarck Century

Braeton Motschenbacher, Fargo Davies

Leif Nelson, Devils Lake

Julien Parisien, Turtle Mountain

Ben Schmidt, Bismarck St. Mary's

ALTERNATES

Jadyn Sondrol, Grand Forks Red River

Head Coach: Ron Metz, Bismarck Century

Assistant Coach: Jim Petrick, Bismarck Legacy

CLASS "B" GIRLS

Amanda Allen, Medina-Pingree-Buchanan

Meredith Dumas, Grafton

Katie Entzi, Edgeley-Kulm-Montpelier

Karsyn Hagar, Rugby

Lauryn Heide, Divide County

McKenzie Johnson, Carrington

Madison Leaf, Warwick

Jasmine Lohnes, Four Winds-Minnewaukan

Amanda Roller, Fargo Oak Grove

LaTosha Thunderhawk, Solen

Erin Walcker, Beulah

ALTERNATES

Maria Blessum, Rugby

Caitlyn Davis, Dunseith

Jaslyn Magstadt, Kidder County

Ellie Stafford, Bowman County

Head Coach: Jen Brossart, Rugby

Assistant Coach: Jason Brend, Thompson

GAMES TO BE PLAYED MONDAY, JULY 15 @ BISMARCK LEGACY HIGH SCHOOL & TUESDAY, JULY 16 @ WEST FARGO HIGH SCHOOL

Scott Kittell

Scott Kittell

Want to know more about Scott Kittell? Get their official bio, social pages & articles on 91 Classic Country KCJB! Read more

title

Content Goes Here